V Nasavrkách vydolovalo Áčko bod

Václav Rokyta
8.4.2018 13:40

Ve druhém jarním kole čekal hráče našeho „A“ mužstva souboj na hřišti v Nasavrkách, které po divoké zimě připomínalo všechno, jen ne terén způsobilý k hraní fotbalu. Domácí však chtěli utkání odehrát, s čímž souhlasil i hlavní rozhodčí a tak obě mužstva za velmi chladného počasí a přicházejícího deště nastoupila. V prvních deseti minutách patřilo rozměklé hřiště nám. Vytvořili jsme si sérii několika velice slušných šancí. Hlavičku Ludvíčka vytahoval na brankové čáře domácí gólman, o chvíli později šanci stejného hráče jen se štěstím odvrátila domácí obrana. Ve svých velkých příležitostech pak neuspěli ani Klouda s Chaloupským a z velkého úvodního tlaku jsme tak bohužel nic nevytěžili. Postupem času se navíc hra vyrovnala a oba týmy zápasily spíš s těžkým terénem. Do konce prvního poločasu proto diváci už moc fotbalové krásy neviděli. Stejný obrázek hry pokračoval i po přestávce. Šanci na skórování tak oběma týmům nabízely buď ojedinělé standardní situace nebo brejky. V jednom takovém měl obrovskou příležitost otevřít skóre Klouda, svůj samostatný nájezd z levé strany hřiště ale ani nadvakrát nedokázal zakončit do sítě. A jelikož se do konce zápasu netrefili ani domácí, zažilo áčko i v druhém jarním zápase penalty. Tentokrát jsme v nich ale tak úspěšní jako před týdnem nebyli. Ludvíček a Vančura svoje pokusy neproměnili, zatímco domácí se nemýlili ani jednou. Z těžkého zápasu v Nasavrkách si tak do Přelouče vezeme jen bod.

FC Nasavrky – FK Přelouč 0:0 (0:0), na penalty 4:2

ŽK: 1:3 (Vojíř – Miláček, Pokorný, Klouda)

Sestava: Šutovec – Vančura, Hladík, Ulrych, O. Miláček – Pokorný (85. Kmoníček), Chaloupský, Machačný, Rokyta – Ludvíček, Klouda (61. Linhart)