Historie a současnost FK Přelouč

Fotbalový klub Přelouč byl založen roku 1909 a díky tomu patří mezi nejstarší fotbalové celky v České republice. Za téměř sto deset let existence se fotbal v Přelouči hrával pod různými názvy. Ten historicky první zněl AFK Přelouč. Místní fotbalisté pak reprezentovali zdejší město také jako hráči Slovanu Přelouč nebo Tesly Přelouč. V současnosti klub funguje pod názvem FK Přelouč.

V novodobé éře patří mezi největší úspěchy klubu návrat mužstva dospělých do krajského přeboru, kam přeloučští fotbalisté postoupili v roce 2012 po dlouhých 27 letech. V následující sezoně klub z nejvyšší krajské soutěže sice znovu sestoupil, v roce 2015 se do ní však na další dvě sezony vrátil.

V současnosti reprezentuje Fotbalový klub Přelouč celkem pět mládežnických celků a dvě mužstva dospělých. Všechny mládežnické týmy od mladší přípravky až po dorost nastupují v krajském přeboru a kromě toho se přes zimu úspěšně účastní řady halových turnajů. „A“ tým mužů pak hraje krajskou 1. A třídu, zatímco „B“ mužstvo je stálým účastníkem okresního přeboru.