Celostátní žákovský turnaj

Od roku 1957 se v Přelouči pravidelně hraje Celostátní žákovský turnaj v kopané. V roce 2018 se po dvouleté pauze způsobené rekonstrukcí stadionu uskuteční už jeho jubilejní 60. ročník.

Celostátní žákovský turnaj v minulosti vždy býval setkáním těch nejlepších mladých fotbalistů z České republiky, ale i ze Slovenska, Polska nebo Německa. Po přeloučském trávníku se díky žákovskému turnaji v minulosti proběhla řada pozdějších slavných reprezentantů českého fotbalu jako jsou třeba Tomáš Rosický, Pavel Nedvěd, Marek Jankulovski, Patrik Berger, Karel Poborský, Antonín Panenka, Vladimír Šmicer, Pavel Kuka nebo Petr Čech.

V novém tisíciletí sláva přeloučského žákovského turnaje i díky konkurenci jiných podobných turnajů poněkud opadla, přesto bývá tato akce vždy velkou oslavou mládežnické kopané. Mladé fotbalisty chodí v Přelouči podporovat každoročně stovky fanoušků, nezřídka kdy se na tribuně objeví i skauti tuzemských nebo dokonce zahraničních ligových klubů.

Zašlou slávu Celostátního žákovského turnaje chtějí organizátoři oprášit při jubilejním 60. ročníku, jehož by se měli zúčastnit opět přední české týmy a také hosté ze zahraničí. O Putovní pohár Města Přelouče budou na zmodernizovaném hřišti bojovat mladí fotbalisté od 15. do 17. 6. 2018.

Podrobné informace o žákovském turnaji najdete na adrese: http://www.czt-prelouc.cz/ nebo na Facebooku CŽT.

Zdroj obrázku: Facebook CŽT